Sebastian Lewicki

Saksofonista, Pianista

Facebook Youtube Instagram


Nie ograniczał do jednego instrumentu ekspresji ogromu emocji, które daje jego pasja i zawód muzyczny, ponieważ jak sam mówi: "Komponując i aranżując na orkiestrę symfoniczną gra się wszystkimi instrumentami naraz".

Jako saksofonista występował w klubach Room 13, Opera i Funky Jim w Warszawie, klubie jazzowym Tygmont, klubie Soda w Bydgoszczy, gościnnie grał z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Hanną Banaszak i Skaldami. Pracował z kilkoma bigbandami. Występował w telewizji w programie TV Galaktyka, w teatrze Sabat. Jako klarnecista występował z Justyną Steczkowską, Królewską Orkiestrą Symfoniczną, zespołem ludowym SGGW Promni, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej.

Jest muzycznie zaprzyjaźniony ze środowiskiem jazzowym, brał udział w koncercie jubileuszowym Studium Jazzowego „Bednarska” w Filharmonii Narodowej, z takimi artystami, jak: Ewa Bem, Aga Zaryan, Andrzej Jagodziński i innymi.

Jako pianista grał z zespołem Ich Troje, a także dla Polsko Niemieckiej Izby Handlowej - w Narodowym Instytucie Chopina i w Teatrze Wielkim, występował na VIII Festiwalu z okazji urodzin F. Chopina.

Jako pianista i wokalista w jednej osobie, występuje z piosenkami autorskimi solo lub w trio jazzowym z Pawłem Pańtą (kontrabasista występujący m.in. z Włodkiem Pawlikiem) i wybitnym perkusistą Pawłem Maruszakiem.

Jako dyrygent, kompozytor i aranżer współpracował z Markiem Bałatą, Andrzejem Rosiewiczem, Michałem Urbaniakiem, Kasią Klich, orkiestrami symfonicznymi w Zamościu, Kaliszu, Łomży, Olsztynie, Płocku, Rzeszowie, bigbandem Teatru Sabat, zespołem Politechniki Warszawskiej – The Engineers Band oraz kwartetem wiolonczelowym Bellos Cellos.