Miksowanie teledysków

Mixtura nie ustaje w poszukiwaniu formatu 'idealnej imprezy'. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi innowacjami świata rozrywki. Dlatego ciągle inwestujemy w rozwój naszych kompetencj vj-skich i usługę tzw. miksowania teledysków. Miksujemy klipy wideo i tworzymy wizualizacje na żywo do różnych gatunków muzyki. Na imprezach z udziałem Mixtury obraz wideo jest wyświetlany na dużym ekranie projekcyjnie lub ekranach ledowych. Za pośrednictwem oprogramowania Serato Dj miksujemy zarówno ścieżkę dźwiękową, jak i ścieżkę wideo, dając imprezowiczom dodatkowe wrażenia podczas zabawy tanecznej i tworząc niepowtarzalny klimat na imprezie.

Ekran vj-ski

Żyjemy w czasach, kiedy format wideo nabiera coraz większego znaczenia zarówno w świecie online, jak i offline. Coraz więcej ludzi posiada smartfony z dobrymi kamerami, coraz więcej internautów zakłada własnego wideobloga i korzysta z serwisów typu Youtube w celach rozrywkowych, coraz więcej teledysków w dobrej jakości (Full HD, 4K itd.) powstaje zarówno do oryginalnych utworów muzycznych, jak i remiksów oraz coverów.

Spopularyzowany przez amerykański kanał MTV skrót VJ (Video Jockey, podobnie do DJ – disc jockey) odnosił się na początku do animatorów i prezenterów klipów wideo. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ten termin istotnie ewoluował i obecnie określa nie tylko twórców wizualnych efektów, ale również dj-ów miksujących teledyski. Dobrze zakotwiczony w atmosferze czasów, VJ-ing rozwija się w rytmie rozwoju nowych technologii. Odnosi on dziś coraz większe sukcesy otwierając się na kolejne style muzyczne, takie jak muzyka klubowa, pop, rock oraz inne. Niedawno producenci sprzętu muzycznego zaczęli nawet produkować urządzenia dedykowane Vj-om, a rozwój techniki komputerowej pozwolił na stworzenie specjalnego oprogramowania do miksowania teledysków i tworzenia wizualizacji.Ponieważ celem Mixtury jest znalezienie formatu 'idealnej imprezy' i bycie na bieżąco ze wszystkimi trendami i innowacjami świata rozrywki, dołączyliśmy niedawno usługę vj-owania do swojej oferty. Miksujemy klipy wideo i tworzymy wizualizacje na żywo do różnych gatunków muzyki (Zobacz naszą ofertę muzyczną). Obraz wideo jest wyświetlany na 3-metrowym ekranie projekcyjnym (tylna projekcja). W przypadku teledysków miksujemy zarówno ścieżkę dźwiękową, jak i ścieżkę wideo, używając oprogramowania Serato Dj.

Bardzo często w trakcie miksowania na żywo teledysków zainteresowani goście przychodzą do nas obejrzeć sprzęt, zaglądają do laptopa i dziwią się, że obraz wideo jest miksowany tak samo jak muzyka. Rozumiemy to zaskoczenie i zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że vj-owanie robi naprawdę duże wrażenie na ludziach, obserwujących tę usługę na własne oczy po raz pierwszy. Wizualizacje wideo tworzą nowy wymiar zabawy, dają dodatkowe wrażenia podczas słuchania muzyki tanecznej i tworzą niepowtarzalny klimat na imprezie.


Chcielibyście mile zaskoczyć gości miksowaniem teledysków i vj-owaniem na swojej imprezie prywatnej lub firmowej? Skontaktujcie się z Mixturą, żeby sprawdzić termin i zarezerwować oprawę dj-ską, która zadziwi nawet najbardziej wymagających imprezowiczów.