Alek Barcewicz

Konferansjer, Wokal

Facebook Youtube Instagram


Człowiek dowcipny i inteligentny. Idealny prowadzący na Twoją imprezę, łączący w sobie charyzmę mistrza ceremonii i wokalisty o przyjemnej barwie głosu. Prowadzi imprezy po polsku i po rosyjsku. Na co dzień pracuje w firmie Independent Digital. Zajmuje się dystrybucją treści muzycznych i filmowych w formatach cyfrowych. W przeszłości był prezenterem radiowym, reporterem telewizyjnym w jednej ze stacji TVP oraz dziennikarzem portalu Wirtualna Polska. W 2006 i 2007 udzielał się jako MC na konferencjach i eventach Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Pracował przy wręczaniu European Film Awards w Warszawie (najbardziej prestiżowa europejska nagroda filmowa), Korea TV Content Showcase.

W maju 2020 roku zobaczył świat EP "Ocean Snów", w którym Alek Barcewicz pojawił się jako wokalista pod pseudonimem HELGI. Krążek został nagrany wspólnie z dj-em Alesandi i wydany przez słynną wytwórnię Spinnup, należącą do Universal Music

Z wykształcenia ekonomista (Uczelnia Łazarskiego) i polonista (Uniwersytet Warszawski). Różnego rodzaju konferencje i uroczystości prowadził już w czasach studenckich. Jako wokalista wykonuje zarówno utwory współczesne, jak i starsze – polskie i zagraniczne. Dzięki doświadczeniu reportera skutecznie współpracuję z operatorem w kręceniu wywiadów do filmu weselnego. Zabawy i konkursy prowadzi z taktem i poczuciem dobrego smaku.