DVJ Alesandi

DJ, VJ

Facebook Youtube Instagram


Karierę dj-ską rozpoczął w Warszawie, gdzie zdążył podbić serca klientów najmodniejszych klubów stolicy – takich jak La-Playa, Nowa Jerozolima, Nowy Wspaniały Świat, Kamieniołomy, Hydrozagadka, Jadłodajnia Filozoficzna, Saturator itd.

ALES ŁUKASZEWICZ - dj, video jockey i producent muzyki elektronicznej. Jako artysta i autor muzyki występuje pod pseudonimem ALЕSANDI. Specjalizuje się w gatunkach Tropical House, Future Bass, House i Dance. Jego utwory były wydawane przez takie wytwórnie jak The Dominion, Spinnup, Rousing Beats i BLISS CORPORATION - label, który zdobył światową sławę dla między innymi projektów Djs From Mars i Eiffel65. Alesandi ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Alina Renae, Jessie Wagner, Austin Leeds, Britney Jayy, Rosanna Ener, Frederik Sørensen, Kirsten Rea, Helgi, Arthur Indrikovs i Tom Frampton.


Na rynku fonograficznym Alesandi pojawił się w sierpniu 2018 roku, kiedy odbyła się premiera jego tanecznego utworu "Lost in Your Love", w którym gościnnie zaśpiewała brytyjska piosenkarka Kymberley Kennedy. Utwór "Lost in Your Love" został wydany przez wytwórnię Rousing Beats. Piosenka trafiła do narodowych dance-chartów Szwecji, USA, UK, Kanady oraz Australii i jest dostępna we wszystkich najważniejszych międzynarodowych serwisach streamingowych i sklepach muzycznych (iTunes, Spotify, Beatport, Junodownload, Deezer, Amazon, Google Play Music, Apple Music, KKbox itd).

Single "Lost in Your Love" podbijał też listy przebojów w Polsce. W notowaniu listy Dance Top 20 Radia Piekary z dnia 2019-02-14 utwór zajął 1 miejsce, pokonując utwory takish artystów jak Clean Bandin, Calvin Harris, Robin Schulz, Lost Frequencies, C-Bool i Galantis. Kawałek z powodzeniem trafił w rotację Radia ZW, Radia Puławy, Love is Radio, Radia Kaszebe, Radia FTB, Radia Nakło, Radia Rekord i wielu zagranicznych stacjach. W styczniu 2019 w Radiu FTB, najstarszej rozgłośnie muzyki elektronicznej w Polsce, teledysk do tej piosenki otrzymał wyróżnienie "Teledysk Tygodnia".

W lutym 2019 odbyła się premiera kolejnego utworu Alеsandi "When You Love Somebody" zrobionego we współpracy z wokalistką Rоsanną z Los Angeles. Piosenka została wydana przez wytwórnię Spinnup, należącą do Universal Music. Utwór trafił na globalną listę TOP 100 Beatport w kategorii Electronic/Downtempo.

22 listopada 2019 ukazał się następny release Alesandi, w którym wystąpiła amerykańska rnb wokalistka Britney Jayy. Oryginalna wersja piosenki pod tytułem "Starlight" została wydana wraz z Tropical House remiksem od włoskiego producenta Zena Tailora.


Na przełomie stycznia i lutego 2020 odbyła się premiera utworu "Keep On Lovin' Me" zrobionego we współpracy z wokalistką Aliną Renae z Chicago, piosenki której są promowane przez Universal Music, Sony Music, Armada, A State of Trance i zdobyły wsparcie takich artystów jak Tiesto, Hardwell, R3hab i Ferry Corsten.

"Keep On Lovin' Me" został wydany jako EP razem z remiksem od włoskiego dj'ja Liona Terza. Piosenka otrzymała wiele pozytywnych recenzji wsród blogerów i krytyków muzycznych i znalazła się na 3 miejscu globalnej listy Submithub Top25 w kategorii "Electronic Music".


W maju 2020 rok zobaczył świat kolejny single Alesandi pod tytułem "Ocean Snów". Utwór powstał we współpracy z wokalistą Helgi - konferansjerem Mixtury Alkiem Barcewiczem. EP został wydany przez wytwórnię Spinnup.

Ales Łukaszewicz działa na polskim rynku eventowym od 2007 roku. Występował na wręczeniu nagród premii "Polska Przedsiębiorcza 2009", która odbywała się w warszawskim hotelu Intercontinental. Znany również z serii imprez "Democracy Day" oraz happeningów, poświęconych interpretacji twórczości Fryderyka Chopina w Złotych Tarasach i na Starym mieście w Warszawie. Występował w teatrze operowym Bydgoszczy na uroczystości organizowanej przez dowództwo NATO w Polsce. Pracował jako DJ dla wielu firm i organizacji, w tym TVP, Ptak Warsaw Expo, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mazda, Bosch, PKiN, Honda, Sound Garden, SGH, Nissan, hotelów Intercontinental, Marriott itd.

Ales posiada wyższe wykształczenie ekonomiczne (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz informatyczne (Belarusian State University). Ukończył 5-letnią szkołe muzyczną i jest po studiach w profesjonalnej szkole DJ-ów w Warszawie, w trakcie których posiadł, między innymi, wiedzę z zakresu obsługi sprzętu audio-wizualnego, oświetleniowego i estradowego. Remiksowania oraz produkcji muzycznej uczył się w Akademii Dźwięku oraz od jednego z najbardziej znanych za granicą polskich DJ-ów, założyciela wytwórni Traquency Records Jakuba Rene Kosika. Kwalifikacje zawodowe Alesia są potwierdzone bezterminowym certyfikatami Deejay Mix Clubu (DMC), certyfikatem agencji LFX i certyfikatem Ableton Live.

Na co dzień Ales pracuje w branży IT. Przez 4 lata był prezenterem radiowym w Euroradiu, ma za sobą współpracę również z Radiem Dla Ciebie. Ales porusza się w klimatach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, elastycznie dopasowując się do nastroju bawiącej się na parkiecie publiczności.

Z czego gra: Vinyl, CD, midi, controllers

Ulubione gatunki muzyczne: House, Progressive, Funk, Rock'n'Roll, Nu jazz.

Preferowany sprzęt: Korg, Denon, Pioneer, Reloop, Stanton

Ulubione urządzenia: Korg Sampler Kaoss Pad 3, Vestax VCI-300 Midi Controller, Korg Mixer KM-402, Denon DN-S3700

Preferowane oprogramowanie: Ableton Live, Serato Dj, Native Instruments, Platinum Notes, Traktor

Główni inspiratorzy: Gareth Emery, Kygo, Avicii, Sigala, Fatboy Slim, Paul Oakenfold, Amon Tobin, Paul Van Dyk i Dj Food.