DVJ Alesandi

DJ, VJ

Facebook Youtube Instagram


Karierę dj-ską rozpoczął w Warszawie, gdzie zdążył podbić serca klientów najmodniejszych klubów stolicy – takich jak La-Playa, Nowa Jerozolima, Nowy Wspaniały Świat, Kamieniołomy, Hydrozagadka, Jadłodajnia Filozoficzna, Saturator itd.

ALES ŁUKASZEWICZ - dj, video jockey i producent muzyki elektronicznej. Jako artysta i autor muzyki występuje pod pseudonimem ALЕSANDI. Specjalizuje się w gatunkach Tropical House, Future Bass, House i Dance. Jego utwory były wydawane przez takie wytwórnie jak The Dominion, Spinnup, Rousing Beats i BLISS CORPORATION - label, który zdobył światową sławę dla między innymi projektów Djs From Mars i Eiffel65. Alesandi ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Alina Renae, Jessie Wagner, Austin Leeds, Britney Jayy, Rosanna Ener, Frederik Sørensen, Kirsten Rea, Helgi, Arthur Indrikovs i Tom Frampton.


Na rynku fonograficznym Alesandi pojawił się w sierpniu 2018 roku, kiedy odbyła się premiera jego tanecznego utworu "Lost in Your Love", w którym gościnnie zaśpiewała brytyjska piosenkarka Kymberley Kennedy. Utwór "Lost in Your Love" został wydany przez wytwórnię Rousing Beats. Piosenka trafiła do narodowych dance-chartów Szwecji, USA, UK, Kanady oraz Australii i jest dostępna we wszystkich najważniejszych międzynarodowych serwisach streamingowych i sklepach muzycznych (iTunes, Spotify, Beatport, Junodownload, Deezer, Amazon, Google Play Music, Apple Music, KKbox itd).

Single "Lost in Your Love" podbijał też listy przebojów w Polsce. W notowaniu listy Dance Top 20 Radia Piekary z dnia 2019-02-14 utwór zajął 1 miejsce, pokonując utwory takish artystów jak Clean Bandin, Calvin Harris, Robin Schulz, Lost Frequencies, C-Bool i Galantis. Kawałek z powodzeniem trafił w rotację Radia ZW, Radia Puławy, Love is Radio, Radia Kaszebe, Radia FTB, Radia Nakło, Radia Rekord i wielu zagranicznych stacjach. W styczniu 2019 w Radiu FTB, najstarszej rozgłośnie muzyki elektronicznej w Polsce, teledysk do tej piosenki otrzymał wyróżnienie "Teledysk Tygodnia".

W lutym 2019 odbyła się premiera kolejnego utworu Alеsandi "When You Love Somebody" zrobionego we współpracy z wokalistką Rоsanną z Los Angeles. Piosenka została wydana przez wytwórnię Spinnup, należącą do Universal Music. Utwór trafił na globalną listę TOP 100 Beatport w kategorii Electronic/Downtempo.

22 listopada 2019 ukazał się następny release Alesandi, w którym wystąpiła amerykańska rnb wokalistka Britney Jayy. Oryginalna wersja piosenki pod tytułem "Starlight" została wydana wraz z Tropical House remiksem od włoskiego producenta Zena Tailora.


Na przełomie stycznia i lutego 2020 odbyła się premiera utworu "Keep On Lovin' Me" zrobionego we współpracy z wokalistką Aliną Renae z Chicago, piosenki której są promowane przez Universal Music, Sony Music, Armada, A State of Trance i zdobyły wsparcie takich artystów jak Tiesto, Hardwell, R3hab i Ferry Corsten.

"Keep On Lovin' Me" został wydany jako EP razem z remiksem od włoskiego dj'ja Liona Terza. Piosenka otrzymała wiele pozytywnych recenzji wsród blogerów i krytyków muzycznych i znalazła się na 3 miejscu globalnej listy Submithub Top25 w kategorii "Electronic Music".


W maju 2020 rok zobaczył świat single Alesandi pod tytułem "Ocean Snów". Utwór powstał we współpracy z wokalistą Helgi - konferansjerem Mixtury Alkiem Barcewiczem. EP został wydany przez wytwórnię Spinnup.

Jesienią 2021 roku ukazał się następny single "Want You Back", który został wydany w dwóch wersjach językowych: po angielsku i po polsku. Polska wersja piosenki nazywa się "Raz po Raz". Utwór został nagrany z udziałem wokalistki Vicky Kloss, a tekst do niego napisała niepowtarzalna Marie, o której ostatnio zrobiło się głośno z powodu piosenki "Zero Calorie Cookie". Single "Want You Back" został ciepło przyjęty w Europie i USA i w listopadzie 2021 r. trafił na listę Top-10 portalu Submithub w kategorii "Tropical House".

Ales Łukaszewicz działa na polskim rynku eventowym od 2007 roku. Występował na wręczeniu nagród premii "Polska Przedsiębiorcza 2009", która odbywała się w warszawskim hotelu Intercontinental. Znany również z serii imprez "Democracy Day" oraz happeningów, poświęconych interpretacji twórczości Fryderyka Chopina w Złotych Tarasach i na Starym mieście w Warszawie. Występował w teatrze operowym Bydgoszczy na uroczystości organizowanej przez dowództwo NATO w Polsce. Pracował jako DJ dla wielu firm i organizacji, w tym TVP, Ptak Warsaw Expo, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mazda, Bosch, PKiN, Honda, Sound Garden, SGH, Nissan, hotelów Intercontinental, Marriott itd.

Ales posiada wyższe wykształczenie ekonomiczne (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz informatyczne (Belarusian State University). Ukończył 5-letnią szkołe muzyczną i jest po studiach w profesjonalnej szkole DJ-ów w Warszawie, w trakcie których posiadł, między innymi, wiedzę z zakresu obsługi sprzętu audio-wizualnego, oświetleniowego i estradowego. Remiksowania oraz produkcji muzycznej uczył się w Akademii Dźwięku oraz od jednego z najbardziej znanych za granicą polskich DJ-ów, założyciela wytwórni Traquency Records Jakuba Rene Kosika. Kwalifikacje zawodowe Alesia są potwierdzone bezterminowym certyfikatami Deejay Mix Clubu (DMC), certyfikatem agencji LFX i certyfikatem Ableton Live.

Na co dzień Ales pracuje w branży IT. Przez 4 lata był prezenterem radiowym w Euroradiu, ma za sobą współpracę również z Radiem Dla Ciebie. Ales porusza się w klimatach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, elastycznie dopasowując się do nastroju bawiącej się na parkiecie publiczności.

Z czego gra: Vinyl, CD, midi, controllers

Ulubione gatunki muzyczne: House, Progressive, Funk, Rock'n'Roll, Nu jazz.

Preferowany sprzęt: Korg, Denon, Pioneer, Reloop, Stanton

Ulubione urządzenia: Korg Sampler Kaoss Pad 3, Vestax VCI-300 Midi Controller, Korg Mixer KM-402, Denon DN-S3700

Preferowane oprogramowanie: Ableton Live, Serato Dj, Native Instruments, Platinum Notes, Traktor

Główni inspiratorzy: Gareth Emery, Kygo, Avicii, Sigala, Fatboy Slim, Paul Oakenfold, Amon Tobin, Paul Van Dyk i Dj Food.