Ales Łukaszewicz

DJ, VJ

Facebook Youtube Vimeo


Karierę dj-ską rozpoczął w Warszawie, gdzie zdążył podbić serca klientów najmodniejszych klubów stolicy – takich jak La-Playa, Nowa Jerozolima, Nowy Wspaniały Świat, Kamieniołomy, Hydrozagadka, Jadłodajnia Filozoficzna, Saturator itd.

Ales jest również producentem muzyki elektronicznej. Jako artysta i autor muzyki występuje pod pseudonimem Alesаndi i specjalizuje się w gatunkach Tropical House, House i Dance. Współpracował z takimi artystami jak Alina Renae, Jessie Wagner, Britney Jayy, Rosanna Ener, Frederik Sørensen, Kirsten Rea i Tom Frampton. W sierpniu 2018 roku odbyła się globalna premiera jego tanecznego utworu"Lost in Your Love" zrobionego we współpracy z brytyjską piosenkarką Kymberley Kennedy.

Utwór "Lost in Your Love" został wydany przez wytwórnię Rousing Beats w Wielkiej Brytanii. Piosenka trafiła do narodowych dance-chartów Szwecji, USA, UK, Kanady oraz Australii i jest dostępna we wszystkich najważniejszych międzynarodowych serwisach streamingowych i sklepach muzycznych (iTunes, Spotify, Beatport, Junodownload, Deezer, Amazon, Google Play Music, Apple Music, KKbox itd). Jesienią 2018 roku ma się ukazać następna piosenka Alesаndi, która została zrobiona wspólnie z amerykańską piosenkarką Aliną Renae.


Ales Łukaszewicz gra imprezy prywatne oraz firmowe od 2007 roku. Jako jedyny DJ występował na wręczeniu nagród premii "Polska Przedsiębiorcza 2009", która odbywała się w warszawskim hotelu Intercontinental. Znany również z serii imprez "Democracy Day" oraz happeningów, poświęconych interpretacji twórczości Fryderyka Chopina w Złotych Tarasach i na Starym mieście w Warszawie. Występował w teatrze operowym Bydgoszczy na uroczystości organizowanej przez dowództwo NATO w Polsce. Pracował jako DJ dla wielu firm i organizacji, w tym TVP, Ptak Warsaw Expo, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mazda, Bosch, PKiN, Sound Garden, SGH, Nissan, hotelów Intercontinental, Marriott, itd.

Ales posiada wyższe wykształczenie ekonomiczne (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz informatyczne (Belarusian State University). Ukończył 5-letnią szkołe muzyczną i jest po studiach w profesjonalnej szkole DJ-ów w Warszawie, w trakcie których posiadł, między innymi, wiedzę z zakresu obsługi sprzętu audio-wizualnego, oświetleniowego i estradowego. Remiksowania oraz produkcji muzycznej uczył się od jednego z najbardziej znanych za granicą polskich DJ-ów, założyciela wytwórni Traquency Records Jakuba Rene Kosika. Kwalifikacje zawodowe Alesia są potwierdzone bezterminowym certyfikatami Deejay Mix Clubu (DMC), certyfikatem agencji LFX i certyfikatem Ableton Live.

Na co dzień Ales pracuje w branży IT. Przez 4 lata był prezenterem radiowym w Euroradiu, ma za sobą współpracę również z Radiem Dla Ciebie. Ales porusza się w klimatach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, elastycznie dopasowując się do nastroju bawiącej się na parkiecie publiczności.

Z czego gra: Vinyl, CD, midi, controllers

Ulubione gatunki muzyczne: House, Progressive, Funk, Rock'n'Roll, Nu jazz.

Preferowany sprzęt: Korg, Denon, Pioneer, Reloop, Stanton

Ulubione urządzenia: Korg Sampler Kaoss Pad 3, Vestax VCI-300 Midi Controller, Korg Mixer KM-402, Denon DN-S3700

Preferowane oprogramowanie: Ableton Live, Serato Dj, Native Instruments, Platinum Notes, Traktor

Główni inspiratorzy: Gareth Emery, Kygo, Avicii, Sigala, Fatboy Slim, Paul Oakenfold, Amon Tobin, Paul Van Dyk i Dj Food.