Ales Łukaszewicz

DJ, VJ

Facebook Youtube Vimeo


Karierę dj-ską rozpoczął w Warszawie, gdzie zdążył podbić serca klientów najmodniejszych klubów stolicy – takich jak La-Playa, Nowa Jerozolima, Kamieniołomy, Hydrozagadka, Nowy Wspaniały Świat, Jadłodajnia Filozoficzna, Equilibrium, Saturator, Megamusic itd.

Ales Łukaszewicz gra imprezy prywatne oraz firmowe od 2007 roku. Jako jedyny DJ występował na wręczeniu nagród premii "Polska Przedsiębiorcza 2009", która odbywała się w warszawskim hotelu Intercontinental. Znany również z serii imprez "Democracy Day" oraz happeningów, poświęconych interpretacji twórczości Fryderyka Chopina w Złotych Tarasach i na Starym mieście w Warszawie. Występował w teatrze operowym Bydgoszczy na uroczystości organizowanej przez dowództwo NATO w Polsce. Pracował jako DJ dla wielu firm i organizacji, w tym TVP, Ptak Warsaw Expo, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mazda, PKiN, Sound Garden, SGH, Nissan, hotelów Intercontinental, Marriott itd.

Ales posiada wyższe wykształczenie ekonomiczne (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz informatyczne (Belarusian State University). Ukończył 5-letnią szkołe muzyczną i jest po studiach w profesjonalnej szkole DJ-ów w Warszawie, w trakcie których posiadł, między innymi, wiedzę z zakresu obsługi sprzętu audio-wizualnego, oświetleniowego i estradowego. Remiksowania oraz produkcji muzycznej uczył się od jednego z najbardziej znanych za granicą polskich DJ-ów, założyciela wytwórni Traquency Records Jakuba Rene Kosika. Kwalifikacje zawodowe Alesia są potwierdzone bezterminowym certyfikatami Deejay Mix Clubu (DMC), certyfikatem agencji LFX i certyfikatem Ableton Live.

Na co dzień Ales pracuje w branży IT. Przez 4 lata był prezenterem radiowym w Euroradio.fm. Ma za sobą współpracę z A-Plus radio, YouRadio, Pure.Fm i Radiem Dla Ciebie. Ales Łukaszewicz porusza się w klimatach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, elastycznie dopasowując się do nastroju bawiącej się na parkiecie publiczności.

Z czego gra: Vinyl, CD, midi, controllers

Ulubione gatunki muzyczne: House, Progressive, Funk, Rock'n'Roll, Nu jazz.

Preferowany sprzęt: Korg, Denon, Pioneer, Reloop, Stanton

Ulubione urządzenia: Korg Sampler Kaoss Pad 3, Vestax VCI-300 Midi Controller, Korg Mixer KM-402, Denon DN-S3700

Preferowane oprogramowanie: Ableton Live, Serato Dj, Native Instruments, Platinum Notes, Traktor

Główni inspiratorzy: Kygo, Sigala, Fatboy Slim, Gareth Emery, Hernan Cattaneo, Paul Oakenfold, James Zabiela i Dj Food.